Ovaj ponedjeljak, 9. travnja, u Subsonic Events organizaciji u Močvari su svirali bendovi Muka i Uada.
Video zapis s koncerta.
Oko devet sati na pozornicu prvi izlazi zagrebački bend Muka. Zadnji nastup imali su prošle godine u dvanaestom mjesecu, u međuvremenu su utonuli u zimski san i nakon višemjesečne hibernacije vratili su se iz jazbine puni energije, još jači, žešći i bjesniji na okolinu koja ih okružuje. Od ove petorke dobili smo oko četrdeset i pet minuta čiste i nepatvorene black death metal dominacije.
Nakon Muke red je došao na američki black metal bend Uada. Ovaj četveročlani bend iz Portlanda postoji tek četiri godine, ali su svojim, za sada jedinim, albumom “Devoid Of Light“ već uspjeli podići popriličnu prašinu na metal sceni, pa su tako u ovom relativno kratkom periodu postojanja već dijelili pozornicu među ostalima i s bendovima kao što su Terrorizer, Marduk, Wolves in the Throne Room, Mgła i Nekrofilth.
Na ovoj Snakes and Vultures over Europe turneji zacrtan je bio i Zagreb, pa je tako i hrvatska publika dobila priliku da ih vidi uživo. Na svojem premijernom nastupu osim stvari s njihovog prvog albuma imali smo priliku čuti i pjesme s drugog dugosvirajućeg albuma “Cult Of A Dying Sun“ koji bi svjetlo dana trebao ugledati sljedeći mjesec. Od njih smo dobili nešto manje od sat vremena nemilosrdne, melodične i sirove black metal buke, idealan soundtrack za noćnu šetnju kroz maglovitu šumu, ali da se ne lažemo, bez obzira na njihov vizualni, zakrabuljeno mistični, moment i prilično moćnu svirku, mišljenja sam da ih je Muka večeras glazbeno dobrano prešišala, nikad siti muke!
Joža
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.