- Festival dokumentarnog rock filma – DORF prikazuje na SuperUho festivalu 3 glazbena dokumentarna filma/U Primoštenu film o sastavu Mudhoney
VINKOVCI – Ovogodišnje, 10.festivalsko izdanje otvoreno je 7.7. u Ljetnom kinu Cres, a nastavlja se u Primoštenu na 3.SuperUho festivalu. U okviru SuperDorf programa, nakon glazbenog programa svaki dan biti će prikazan po jedan dokumentarni film
U ponedjeljak,01.08. će biti prikazan film Wonderful and Frightening World of Mark E.Smith, autorice Dione Newton (Velika Britanija). Film prati genijalnog lidera skupine The Fall, čija fascinantna diskografija i dosljednost ima veliki broj poklonika i u Hrvatskoj. Film je odlična prilika za bolje upoznavanje sa legendarnim sastavom iz Manchestera.
U utorak, 02.08. premijerno gledamo film I’m Now-The Story Of Mudhoney autora Adam Pease i Ryan Short (SAD). Iste večeri u Primoštenu je i koncert sastava Mudhoney, koji su svojim doprinosom u grunge revoluciji,zajedno sa Nirvanom, Soundgarden i drugim bučnim sastavima iz Seattlea promijenili povijest rock glazbe.
Treći dan, srijeda 03.08. je na programu projekcija filma Salad Days – Decade Of Punk In Washington DC, autora Scott Crawforda (SAD) – o iznimno važnoj i utjecajnoj sceni (Bad Brains, Minor Threat, Fugazi, Scream, Rites Of Spring…. Zabavan i duhovit, uz puno arhivskih snimaka, film je zanimljiv i mlađim generacijama, kao dokument uzbudljivog vremena i hrabre glazbe.
Sve projekcije počinju u 01:00 sati, na SuperDorf stageu.
10.Festival dokumentarnog rock filma – DORF 2016 organizira Udruga ljubitelja filma ‘Rare’ iz Vinkovaca.
RASPORED DORF NA SUPERUHO FESTIVALU 2016
01.08. (ponedjeljak)
Wonderful and Frightening World of Mark E.Smith, 60′
02.08. (utorak)
I’m Now-The Story Of Mudhoney, 100′
03.08. (srijeda)
Salad Days – Decade Of Punk In Washington
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.