Pete McKee & Warp Films

 

Povodom obilježavanja desete godišnjice svoga rada, Warp Films su angažirali Sheffieldskog umjetnika Petea McKeea da redizajnira deset njihovih već ranije legendarnih filmskih plakata kao što su oni za filmove This is England, Dead Man Shoes i Submarine, dajući im svoju jedinstvenu perspektivu.

Warp Films - This is England

Bio je to lagani odmak od njegovog uobičajenog izražaja, pa je autor za taj međumedijski projekt izjavio: „Kada su me iz Warpa upitali da li bih bio voljan napraviti plakate za neke od njihovih filmova, odmah sam pristao. Tek sam se kasnije zapitao kako ću na plakatu prikazati film u kojem ima 11 ubojstava ili drugi u kojemu se simpatičan pas susreće s preranim krajem već u prvoj sceni? Nije nešto čime se inače bavim, ali je zanimljiv izazov“.

This is England redatelja Shanea Meadowsa nakon kojeg su snimljene i serije This is England 86 i This is England 88, pruža pogled unazad, na 1983. godinu i britansku radničku klasu, te subkulture koje su je obilježile, mod i skinhead.

Warp Films - Dead Mans Shoes

Dead Man’s Shoes oduševio je publiku 2004. godine s beskompromisnom urotom i osvetom, kao i zastrašujućom ulogom glumca Paddy Considinea. Radi mračne napetosti filmu je dodan nekonvencionalni soundtrack, uključujući Warp izvođače Aphex Twin i Gravenhusrt uz rame s Richardom Hawleyem i Smog.

Submarine (2010) redatelja Richarda Ayoadea izneneđujuća je i šarmantna priča za koju je njihov dugogodišnji suradnik Alex Turner iz Arctic Monkeys napisao soundtrack, prožet pjesmama koje su se savršeno uklopile u gorko slatkast sentiment filma.

 

Warp Films - Submarine

Uz filmove “This is England”, “Dead Man Shoes” i “Submarine”, Pete McKee je ovom prilikom nacrtao postere za još sedam filmova: “Snowtown”, “Kill List”, “Bunny and the Bull”, “All Tomorrow’s parties”, “Four Lions”, “La Donk and Scor-zay-zee” i “Tyrannosaur”.

www.warpfilms10.com

 

 

Pete McKee je već dugi niz godina vodeći interpretator subkulturne tematike, kao što je Mod, Rude Boy, Punk, Rocker.. pretočene u strip. Status heroja je, osim u rodnom Sheffieldu, zaradio i preko granica Velike Britanije. Nedavno je kompilirao 116 stranica svojih najznačajnijih radova u knjigu A to Z of Pete McKee koja u njegovom stilu obilježava osobni, emotivni i šaljivi opus, koji je puno više od sterilne galerije smještene u katalog. „Sama ideja A to Z činila se odlična da se malo razbije moj rad i ljudima približi što te stvari znače meni osobno i zašto su me inspirirale da crtam“, kaže Pete.

Knjiga je prošlog mjeseca predstavljana u Sheffieldu, a više informacija možete naći na adresi:

www.therealmckee.co.uk

 

 

 

Leave a Reply